Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Pięć sposobów na wrastający zarost

Pięć sposobów na wrastający zarost

Po czym poznać wrastający zarost?

Problem wrastającego zarostu pojawia się wtedy, kiedy rosnący włos nie może wydostać się na powierzchnię skóry. W takiej sytuacji rośnie on pod skórą, powodując stan zapalny. Jeśli do tej pory nie miałeś problemów z wrastającymi włosami, możesz pomylić je z krostami lub wysypką. Aby rozróżnić te dwa problemy, wystarczy, że dokładnie obejrzysz powstały stan zapalny. W przypadku problemu wrastającego zarostu na pewno uda Ci się dostrzec w nim wrastający włos.

Przyczyna wrastającego zarostu

Aby móc zminimalizować ryzyko wrastania włosków należy poznać przyczyny tego problemu. Warto zwrócić uwagę na narzędzie i technikę golenia. Golenie pod włos, z wykorzystaniem tępej maszynki powoduje zrywanie i szarpanie włosków, które później mogą wrastać. Inną przyczyną, która może mieć wpływ na wrastający zarost, jest niewłaściwa pielęgnacja cery. Sucha skóra i martwy naskórek mogą być przyczyną, przez którą włos nie może przebić się na powierzchnię. Aby uniknąć stanów zapalnych, podrażnień i wrastających włosków należy dbać o nawilżanie cery i regularne złuszczanie martwego naskórka.

Sposoby na wrastający zarost

  1. Regularny peeling

Martwy naskórek tworzy twardą warstwę, przez którą włos nie może się przebić na zewnątrz. Jeśli lubisz delikatny zarost i często golisz się na gładko, pamiętaj o regularnym peelingu twarzy. Wykonuj go przynajmniej 2 razy w tygodniu. Złuszczanie martwego naskórka nie tylko zmniejszy ryzyko wrastających włosów, ale również poprawi ogólny stan Twojej cery.

  1. Nawilżenie skóry

Prawidłowe nawilżanie skóry sprawia, że naskórek nie złuszcza się tak szybko. Dobierz odpowiedni krem do potrzeb Twojej cery. Musisz określić, czy jest ona tłusta, sucha, czy mieszana. Dobrze dobrany krem nie będzie zapychał porów, a dostarczy cerze nawilżających i odżywiających składników.

  1. Odpowiednia technika golenia

Jeśli problem wrastającego zarostu jest wyjątkowo uciążliwy, spróbuj przez jakiś czas porzucić golenie pod włos. Twoja skóra odpocznie, zregeneruje się, a stany zapalne zdążą się zagoić. Kiedy skóra nie będzie już podrażniona, nie będzie podatna na problem wrastających włosków.

  1. Kosmetyki zmiękczające zarost

Pianki lub mydła zmiękczające zarost to duża pomoc w goleniu. Przygotowana wcześniej skóra rzadziej ulega podrażnieniom i stanom zapalnym. Pianka lub mydło zapewniają maszynce poślizg, a to zmniejsza ryzyko zacięć, które w konsekwencji mogłyby prowadzić do wrastającego zarostu.

  1. Pielęgnacja skóry po goleniu

Chcąc uniknąć wrastających włosów, nie można zapomnieć o właściwej pielęgnacji skóry po goleniu. Skorzystaj z nawilżającego kremu po goleniu, który w składzie zawiera składniki łagodzące i odkażające.

Wrastający zarost to problem bolesny, ale stosunkowo łatwy do wyeliminowania. Jeśli spotkało to również Ciebie, skorzystaj z powyższych wskazówek. Kiedy wrastające włoski nie znikają, a stany zapalne stają się trudne do wyleczenia, skontaktuj się z dermatologiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl