>
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Maszynka do golenia na żyletki - rodzaje grzebienia

Maszynka do golenia na żyletki - rodzaje grzebienia

  Ponadczasowe maszynki na żyletki w ostatnim czasie powracają do łask. Przy wyborze tego rodzaju maszynki warto zwrócić uwagę przede wszystkim na konstrukcję głowicy. Jest to najważniejszy element maszynki na żyletki, który decyduje o komforcie i dokładności golenia. Czym różni się zamknięty grzebień od otwartego? Który brodacz powinien sięgnąć po maszynkę z głowicą asymetryczną?

Grzebień zamknięty czy otwarty?

Jeśli zainteresowały Cię maszynki na żyletki, być może trafiłeś już na określenia „grzebień otwarty” oraz "grzebień zamknięty”. Są to główne kryteria wyboru maszynki na żyletki i czynniki decydujące o jej agresywności, ale również funkcjonalności. Aby zrozumieć różnice, jakie między nimi występują, należy dobrze poznać właściwości każdego z nich.

  • Grzebień zamknięty

Ten rodzaj konstrukcji głowicy jest obecnie najbardziej popularny i najczęściej wybierany. Ostrze żyletki jest zabudowane, co minimalizuje ryzyko zacięcia się przy goleniu. W grzebieniu zamkniętym dolna część głowicy stanowi jedną całość. Dzięki temu możliwe jest prawidłowe napięcie skóry i skuteczne golenie zarostu bez ryzyka podrażnień. Maszynki z zamkniętym grzebieniem są najbardziej łagodnymi maszynkami dostępnymi na rynku.

Maszynka z zamkniętym grzebieniem jest idealna dla posiadaczy rzadkiego lub normalnego zarostu. Świetnie sprawdza się u początkujących brodaczy, którzy jeszcze nie są zbyt dobrze obeznani z goleniem maszynką na żyletki. Najlepiej sprawdza się stosowana regularnie, częściej niż co 3 dni.

  • Grzebień otwarty

Jest to cecha konstrukcyjna głowicy, którą widać gołym okiem. Dolna część zakończona jest kształtem przypominającym grzebień. Umożliwia rozczesanie i naciągnięcie zarostu w trakcie golenia. To sprawia, że cięcie jest sprawniejsze, ale również bardziej agresywne. Maszynka ta jest mniej bezpieczna, ale bardziej precyzyjna. Jej użytkowanie wymaga większej wprawy.

Maszynki z grzebieniem otwartym dedykowane są zaawansowanym brodaczom, potrzebującym narzędzia, które okiełzna ich gęsty zarost. Ten rodzaj głowicy doskonale radzi sobie z nawet kilkudniowym, twardym zarostem, ponieważ nie zatyka się w trakcie golenia.

Głowica asymetryczna

Konstrukcja głowicy wyróżnia się mocowaniem żyletki pod kątem, co ułatwia ścinanie zarostu i zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień. Na podkreślenie zasługuje efektywność tego rodzaju głowicy. Golenie jest szybkie i sprawne, ponieważ nie wymaga wielokrotnego powtarzania ruchów.

Ten rodzaj maszynki sprawdzi się doświadczonym brodaczom, którzy lubią golić się na mokro. Maszynka z głowicą asymetryczną doskonale poradzi sobie nawet z twardym i szybko rosnącym zarostem.

   Kupując maszynkę na żyletki, pamiętaj, że nie tylko konstrukcja głowicy ma znaczenie. Na komfort i bezpieczeństwo golenia mają wpływ również samo ostrze, waga głowicy oraz przede wszystkim wprawa. Każdą maszynką należy nauczyć się golić i ta zasada ma zastosowanie także w przypadku maszynek na żyletki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl