Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jesienna pielęgnacja zarostu – o czym musisz pamiętać?

Jesienna pielęgnacja zarostu – o czym musisz pamiętać?

Jesień to bardzo wymagający czas dla wszystkich brodaczy. Temperatury zaczynają spadać, powietrze staje się przesuszone, a przebywaniu na zewnątrz towarzyszy smog. To wszystko sprawia, że włosy stają się przesuszone, trudniej je modelować, a skóra jest wyjątkowo podatna na podrażnienia.
Zmienna pogoda, duże wahania temperatury oraz negatywne czynniki zewnętrzne wymuszają na brodaczach zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji, aby broda oraz zarost prezentowały się nienagannie. Co zatem warto zmienić w codziennych nawykach stylizacji brody, by utrzymać ją w dobrej kondycji?

Krok pierwszy: dobrze dobrany olejek


Olejki do brody to często niedoceniany kosmetyk, który jednak odgrywa ważną rolę w pielęgnacji zarostu zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Posiada właściwości nawilżające, które są kluczowe zapobieganiu przesuszania włosów.
Dobrze dobrany olejek do brody pozwala ochronić włosy przed działaniem mrozu oraz wiatru. W tym okresie warto wybierać olejki o intensywnym zapachu. Do tej pory roku bardzo dobrze pasują nuty drzewne, dymne oraz korzenne.
Wybierając olejek, oprócz zapachu bardzo ważny jest jego skład. Najlepiej, jeśli jest on naturalny i zawiera w sobie: witaminę E, olej z pestek moreli, olejek arganowy, olej z pestek winogron oraz olejki zapachowe.

Krok drugi: nawilżenie


Jesienią rozpoczyna się sezon grzewczy. Coraz częściej przebywamy więc w ogrzanych pomieszczeniach, a tam powietrze jest raczej suche. Prowadzi to do szybszej utraty wody z organizmu, co nie omija również skóry twarzy oraz włosów. Aby temu zapobiec, należy zadbać o dodatkowe nawilżenie poprzez:
• Nawilżające balsamy - stosowane regularnie pozwolą przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skóry oraz włosów. Wybieraj te, które w składzie zawierają jak najwięcej naturalnych składników.
Odpowiedni poziom wilgoci w miejscu, w którym przebywasz – w mieszkaniu możesz zastosować stały nawilżacz powietrza. W biurze lub samochodzie bardzo dobrze sprawdzą się małe nawilżacze, które można zasilać kablem USB.
Picie wody - jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dla zapewnienia odpowiedniego poziomu nawodnienia Instytut Medycyny zaleca dzienne spożycie wody na poziomie około 3 litrów.

Krok trzeci: prawidłowe rozczesywanie


Częste rozczesywanie brody ma znaczenie o każdej porze roku. Regularne szczotkowanie brody z wykorzystaniem dedykowanych akcesoriów prowadzi do usuwania martwego naskórka. To z kolei umożliwia skórze swobodne oddychanie.
Rozczesywanie brody przyczynia się także do pobudzenia krążenia. Dzięki temu do włosów dociera znacznie więcej substancji odżywczych i wyglądają one zdrowiej. Kolejną zaletą regularnego czesania jest stymulowanie wytwarzania sebum. Jest to naturalna ochrona skóry i włosów, która jest niezbędna dla utrzymania brody w należytej kondycji.

Krok czwarty: naturalna suplementacja


Dbając o brodę oraz zarost nie można zapomnieć o tym, że ich stan jest wynikiem kondycji organizmu. Nie bez powodu mówi się, że we włosach zapisuje się historia zdrowia człowieka. Brak witamin oraz niektórych makroskładników uwidacznia się w postaci suchych, łamliwych włosów. Aby zadbać o wygląd brody oraz zarostu, należy uwzględnić w swojej diecie następujące składniki:
Białko – główne źródło to produkty zwierzęce (mięso, nabiał oraz jajka), dla wegan będą to przetwory soi (tofu, tempeh), nasiona, strączki
Witamina A – najwięcej jej w wątróbce, batatach, marchewce, zielonych warzywach
Witamina E – znajdziesz ją w pestkach słonecznika, niektórych orzechach (migdał, orzechy ziemne, laskowe), młodych burakach oraz szpinaku
Biotyna – jest zawarta w jajkach, wątróbce, ryżu, produktach sojowych
Cynk – można go znaleźć w serach żółtych, mięsie, pełnoziarnistych płatkach zbożowych
Magnez – źródłem są orzechy włoskie, banany, soczewica, owies, migdały

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl