Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

5 faktów o męskiej depilacji

5 faktów o męskiej depilacji
  1. Skuteczną depilację możesz przeprowadzić samodzielnie w warunkach domowych

Jeśli do tej pory myślałeś, że depilację możesz przeprowadzić wyłączenie w salonie kosmetycznym, musimy wyprowadzić Cię z błędu. Na rynku dostępne są produkty, które pozwolą Ci równie skutecznie usunąć niechciane owłosienie w warunkach domowych. Bez względu na to, czy jest to depilacja pach, czy depilacja miejsc intymnych, wystarczy dobrze dobrana technika, by skóra była gładka na długo.

  1. Męska depilacja ułatwia higienę.

O ile kwestia estetyki posiadania owłosienia, bądź jego braku, to rzecz dyskusyjna, sprawa higieny  nie niesie ze sobą tyle dylematów. Depilacja pach sprzyja higienie, szczególnie w okresie letnim. To właśnie na włosach osadza się najwięcej potu, który jest przyczyną namnażania bakterii i nieprzyjemnego zapachu. Usunięcie owłosienia sprawia, że skóra dłużej pozostaje świeża i lepiej reaguje na działanie antyperspirantu. Podobnie jest ze strefą intymną. Depilacja miejsc intymnych ułatwia higienę osobistą i zapobiega rozwojowi bakterii, które mogłyby doprowadzić do infekcji.

  1. Depilacja to nie tylko kwestia estetyki.

Dla wielu męska depilacja to nie tylko kwestia wyglądu, ale przede wszystkim konieczność. Niektóre zawody i dress code jaki w nich obowiązuje, wymuszają na panach regularną depilację. Przykładem może być praca jako model lub steward. Szczególnie w drugim przypadku, restrykcje co do wyglądu są bardzo surowe i nikt nie zaakceptuje owłosienia w miejscach, w którym go być nie powinno.

  1. Nie każda metoda golenia nadaje się do depilacji każdego obszaru ciała.

Myśląc o metodach męskiej depilacji, na pewno pierwsza na myśl przychodzi Ci maszynka. Rzeczywiście, jest to bardzo skuteczny sposób usuwania owłosienia i również wygodny. Na pewno sprawdzi się w depilacji pach oraz depilacji miejsc intymnych. Nie będzie jednak dobrym pomysłem w przypadku depilacji torsu. Zarówno tors, jak i plecy znacznie łatwiej depilować przy pomocy wosku. Po pierwsze: plastry woskowe usuwają owłosienie na dłużej. Po drugie: wosk nie powoduje podrażnień i zacięć. Zmniejsza ryzyko wrastania włosków, które na plecach i torsie mogą być uciążliwe.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl